saykar kumlama türkçe English
anasayfa logo
ANASAYFA
ÜRÜNLERİMİZ
firma logo
FİRMAMIZ
HAKKINDA
referanslar logo
BAZI
REFERANSLAR
iletisim logo
ULAŞIM
İLETİŞİM
iletisim logo
MAKINA
VİDEOLARI
Sulu Kumlama Makineleri
Otomatik Sulu Kumlama Makinası
SK 1300 OTOMATİK SULU KUMLAMA MAKİNASI TEMEL ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI
SK 1300 Otomatik Sulu Kumlama Makinası, dayanıklılık ve işlem güvenilirliği gerektiren yoğun kullanıcılar için mükemmel bir çözümdür. Geniş çalışma alanında ve otomatik hız ayarlı döner tablası sayesinde, çeşitli malzemelerin yüzeyleri otomatik şekilde kumlanmaktadır. PLC ünitesi ve kolay arayüzü sayesinde döner tablanın kullanımı ve yönetilmesi kolaylaştırılmıştır. Otomatik işlemede kullanılan radyal kol sayesinde SK 1300 Otomatik Sulu Kumlama Makinası, operatörün ulaşamadığı yüzeylere işlem yapma esnekliği sağlar. Büyük bileşenlerin işlenmesini kolaylaştıran 4 adet kumlama tabancası ile donatılmıştır.
*Uzun Ömürlü, Güvenli ve Dayanıklıdır. *Ergonomik Tasarıma sahiptir. *Her İşleminiz İçin Farklı Programlama Seçeneği sunar. *Yüksek Kalitede Homojen Yüzey İşlemleri Sağlar. *Kontrollü ve Tutarlıdır. *Kabine Monte Durulama Tabancası Mevcuttur.

Saykar; 2003 yılından bu yana çalışma prensiplerini ve tasarımını kendi geliştirdiği basınçlı hava ile çalışan yüzey işlem makinalarının üretimini yapmaktadır. SK 1300 Otomatik Sulu Kumlama Makinası da bunlardan bir tanesidir.

Makinalarımız Türkiye'de ve yurtdışında çok sayıda firmada güvenle kullanılmaktadır. Bu firmaların bulunduğu ülkelere örnek olarak: Almanya, Fransa, Bulgaristan, Slovakya, İtalya, İspanya, Kosova, İran, Kuveyt, Mısır, Irak, Azerbaycan, Gürcistan, BAE sayılabilir.


***Firmamız Türkiye'nin en çok tercih edilen kumlama makinası üreticisidir***
CE

"Saykar Toplam Kumlama Makinası Sayısı 1523"

"Sulu Kumlama Makina Sayısı 157"


Video Önizleme
Sulu kumlama makinalarımız, özellikle hassas kumlama işlemi için tasarlanmış olup, tozsuz çalışma imkanı sunan ve malzemeleri en parlak yüzey kalitesine ulaştırabilen makinalardır.

Sulu Kumlama Prosesi
Sulu kumlama çok çeşitli kullanım alanlarında yüksek kalitede yüzey sonlandırma ihtiyacını karşılamak için geliştirilmiş bir prosestir.

Proses yüzey işlemi için, belirli bir oranda su ve sarf kumu karıştırılarak oluşturulan su-kum karışımını kullanır. Karışım haznesinde oluşturulan su-kum karışımı, pompalanarak kumlama tabancasına gönderilir. Kumlama tabancasında yer alan karışım odasında basınçlı hava ile birleşerek yüksek güçte akış oluşturur. Bu akış bor karbür nozul ile hızlanarak kumlama için ideal püskürtmeyi sağlar. Yüzeye çarpan su-kum karışımı işlevini gördükten sonra, tekrar karışım haznesine dökülerek aynı hat üstünde sirküle olarak sürekli kullanıma olanak sağlar.

Kuru kumlamada olduğu gibi, istenilen yüzeyin elde edilmesinde esas işlevi kullanılan sarf kumu yerine getirir. Tercih edilen sarf kumu, şekil ve boyut seçenekleri istenilen yüzeyin elde edilmesi için geniş seçenekler ve yüksek kontrol imkanı sağlar. Sarf kumu seçiminde yapılacak işlem doğrultusunda öneriler ve teknik bilgiyi sunmaktayız. Sulu kumlama prosesi alternatifleriyle kıyaslandığında son derece temiz ve yüksek kaliteli yüzey sunduğu gibi aynı zamanda nitrasyon işlemini de son derece kolaylaştırır. Sulu kumlama yapılmış yüzeyde nitrojen kolaylıkla difüze olur. Sarf malzemesinin ömrü, hava basıncı, kumlama tabancası sayısı ve kullanım süresi gibi birçok faktöre bağlıdır. Sulu kumlama sistemi kuru kumlama ile kıyaslandığında oldukça düşük miktarda sarf malzemesi kullanır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, akışkan dinamiği sarf kumu partiküllerin yüzeyde kaydırarak daha az agresif ve hassas bir kumlama sağlar. Su, sarf malzemesinin yüzeyden düzenli akışını sağlayarak kalıp yüzeyini ve geometrisini korur. Sulu kumlamanın belirgin özelliklerinden biri olarak, sarf kumu partikülleri suyun akışı ile karmaşık yüzeylerde dolambaçlı yollar bularak girer ve tüm yüzeylerde homojen bir parlatma sağlar.

Sarf kumu seçiminde kumun dayanımı göz önünde bulundurularak yüzeyin sertliğine göre uygun sertlikte kum seçimi yapılmalıdır.

Sulu kumlama teknolojisi, geleneksel kuru kumlamaya kıyasla daha hızlı, daha etkili ve daha dengeli bir yüzey işleme olanağı sağlar. Sulu kumlama, malzeme üzerindeki köklü kontaminasyonları altta kalan yüzeye zarar vermeden giderir.

Sulu kumlama aynı zamanda daha iyi bir çalışma ortamı sunar. Prosese su eklendiği için havada uçuşan kum partikülleri olmaz ve zamanla makine çevresinde oluşabilecek birikmelere engel olur.

Sulu kumlama makinalarımız, proses parametrelerinin çokluğu ve yüksek kontrol edilebilirliği sayesinde kullanıldığı her alanda esnek ve başarılı çözümler üretmektedir.

Otomatik Sulu Kumlama Kabini