saykar kumlama Saykar Sosyal Medya Saykar Sosyal Medya Saykar Sosyal Medya Saykar Sosyal Medya

türkçe English
anasayfa logo
ANASAYFA
ÜRÜNLERİMİZ
firma logo
FİRMAMIZ
HAKKINDA
referanslar logo
BAZI
REFERANSLAR
iletisim logo
ULAŞIM
İLETİŞİM
iletisim logo
MAKINA
VİDEOLARI
Medikal Kumlama


MEDİKAL KUMLAMA HAKKINDA BİLGİLER

Bu sayfada medikal kumlama işlemi ve medikal kumlama makinaları hakkında bilgiler bulunmaktadır. Medikal kumlama gerektiren malzemeler genellikle paslanmaz çelik ve titanyum alaşımlı malzemeler kullanılarak üretilip; insan vücuduna daha iyi uyum sağlayabilmesi ve üzerinde bağlar oluşabilmesi ve biyouyumluluğu arttırmak için yüzeyleri kumlanmaktadır. Burada özen gösterilmesi gereken konulardan birisi sarf malzemesinin cinsi ve boyutudur. Özellikle inert yapıdaki cam küre ve beyaz renkli aluminyum oksit sarf malzemeleri tercih edilmektedir. Kumlama kabinlerinde tek tek hassas kumlama yöntemiyle yüzeyleri işlenen bu malzemeler, yüzey işlem cihazlarında pürüzlülük değerleri her bölgede eşit olacak şekilde pürüzlendirmeye tabi tutulurlar. Yüzey özellikleri yeterli bulunan malzemeler uygun ultrasonik cihazlarda yıkanır ve kullanıma hazır hale getirilirler. Ayrıca protez ve implantlarda kumlama işlemi yapıldığında, kum püskürtme sırasında malzeme üzerinde bıraktığı negatif enerji yükünü osteintegrasyon sırasında olumlu bir etkide bulunduğu da gözlemlenmiştir.

Medikal malzemelerin kumlama işleminde yaygın olarak kumlama kabinleri tercih edilmektedir. Kullanılan medikal kumlama makineleri ve ekipmanlarının performası, tasarım ve üretim aşamalarına bağlı olmakla birlikte uygun ayarlama ve iş devamlılığı da önemlidir. Kumlama performasını etkileyecek bütün etmenler makine üretimi ve tercihi aşamasında dikkatle değerlendirilmelidir. Ayrıca makine üreticisi, kumlama ve yüzey işlemlerinde istenen sonuçların alınması için işbirliği içerisinde olabilmelidir.

Sulu kumlama prosesi, medikal malzeme yüzey sonlandırma işlemleri içerisinde çok çeşitli görevleri gerçekleştirebilecek potansiyele sahiptir. Ana mekanik seçenek kuru kumlama olsa da; pek çok avantajı nedeniyle sulu kumlama giderek daha çok tercih edilmektedir. Çok yönlülüğü vardır: Hafiften daha zor görevlere kadar her işlemi olumlu sonuçlandırabilmektedir. Daha güvenli ve sağlıklı çalışma ortamları sunar: Toz veya yüklü parçacıklar oluşturmaz. Suyun kayganlaştırıcı ve yastıklama etkisinden dolayı daha iyi yüzey sonlandırma sağlar. Saykar, sulu kumlama işleminde, özellikle otomasyonu ve süreci kontrol altında tutarak, ülkemizde önemli bir uzmanlık birikimi oluşturmuştur.

Uluslararası Standartlara Uygunluk: Medikal endüstrisindeki tüm gereksinimlere ve standartlara uygun sulu kumlama işlemleri sunuyoruz. Güvenilir Ekipman: Güçlü ve güvenilir kumlama ekipmanlarımız, medikal parça yüzeylerini mükemmel bir şekilde hazırlar.


Medikal Sulu Kumlama Makinaları

Medikal Sulu Kumlama Makinesi Sulu Kumlama Makinesi Otomatik Tamburlu Sulu Kumlama Makinesi
SK 800 Sulu Kumlama Makinası SK 1100 Sulu Kumlama Makinası SK 1100 T Otomatik Tamburlu Sulu Kumlama MakinasıKumlama işlemi, medikal bileşenler söz konusu olduğunda istenen yüzey dokusu (gerekli kaplama işlemi veya estetik görünüm) elde etmek ve kritik bağ oluşumu için öncelikli yöntemdir. Bu tarz teknik yüzey işlemlerinde, belirli bir yüzey dokusunu elde etmek zorunluluk arz eder. Medikal kumlama özel nitelikleriyle gerekli şartları yerine getirir.

Medikal Kumlama uygulayarak başarıyla işlem yapabileceğiniz malzeme çeşitliliği fazladır: Titanyum, Paslanmaz Çelik, Bakır, Silikon, Pirolitik Karbon (Pyrolitic Carbon), Nitinol, Inconel, Alüminyum, Polipropilen, Seramik, Grafit, Teflon (PTFE), Kovar, Pirinç, Cam.

Implant, Kateter, Vasküler Stentler, Cerrahi Aletler, Medikal Kalıp, Medikal Elektronik, Klavuz Teller, Silindirik Bileşenler yüzey işlemleri için Medikal Kumlamayı tercih edebilirsiniz.

Medikal malzemeler, Implantlar, Cerrahi Aletlerin üretiminde yaygın olan uygulamalardan birisi de, estetik görünüm sağlamaktır. Uygun abrasiv seçilerek istenen yüzey dokusu Medikal Kumlama ile elde edilebilir. Medikal Kumlama; anotlama, kaplama veya kimyasal proseslerde gerekli önişlem uygulaması olarak ta yer bulur.

Döküm, dövme, lehimlenmiş, kaynak yapılmış, tavlanmış, lazer kesim medikal bileşenlerin yüzey temizliği için yapılan Medikal Kumlama gerekli bir uygulama haline gelmiştir. Kumlama hızlı ve etkili bir yöntemdir. Yüksek stresli ortopedik bileşenler metalurjik kumlama ile daha etkili hale gelir.

Firmamız Saykar Metalurji yüzey işlemleri konusunda gerek bilgi, gerekse makine, ekipman ve sarf malzemeleri temininde sizlerle tam bir işbirliği içerisinde hizmet verir. Firmamız medikal kumlamada özellikle sulu kumlama makinası tavsiye etmektedir. Saykar, farklı sektörlerde çeşitli Sulu Kumlama Makinaları üretirken, medikal sulu kumlama makinaları da üretmektedir.

Medikal sulu kumlama makinası, Medikal kumlama ve medikal kumlama makinaları hakkında daha fazla bilgi için firmamızla temasa geçebilirsiniz.

Medikal Kumlama

Medikal Kuru Kumlama Makinaları

SK 500 Tezgah Üstü Kumlama Makinası SK 1000 Kumlama Makinası SK 1000 T Otomatik Tamburlu Kumlama Makinası
Tezgah Üstü Kumlama Makinesi Enjeksiyonlu Kumlama Makinesi
Sulu Kumlama Makineleri
***Medikal Kumlama Makinaları Burada, Showroomumuza Uğrayın, Makinalarımızı Görün ve Öyle Karar Verin***

Saykar Telefon
Saykar Kumlama