saykar kumlama Saykar Sosyal Medya Saykar Sosyal Medya Saykar Sosyal Medya Saykar Sosyal Medya

türkçe English
anasayfa logo
ANASAYFA
ÜRÜNLERİMİZ
firma logo
FİRMAMIZ
HAKKINDA
referanslar logo
BAZI
REFERANSLAR
iletisim logo
ULAŞIM
İLETİŞİM
iletisim logo
MAKINA
VİDEOLARI
Plastik Abrasiv
Plastik Abrasiv - Plastik Abrasif - Plastik Granül: Düşük yoğunlukta olan plastik abrasiv ya da plastik aşındırıcı kumlama sarf malzemeleri, çok hassas yüzey işlemlerinde kullanılmaktadır. Havalı ve türbinli kumlama sistemlerine uygun bir malzemedir. Plastik granüller, farklı reçineler ile yoğun buharlaştırma metoduna göre üretilip ardından küçültülerek çeşitli tane büyüklüklerine göre sınıflandırılır. Kumlanacak malzemenin yüzeyine zarar vermeden temizleme imkanı sağlar. Toz çıkarmaz. Yüzeyde herhangi bir kalıntı ya da kontaminasyona neden olmaz. Termoset, duroplastik ve basınçlı alüminyum döküm malzemelerin kumlanmasında yaygın kullanılan plastik abrasifler tozsuz çalışma imkanı sunarlar. Aynı paslanmaz çelik kürelerdeki gibi plastik abrasivlerde de çarpma miktarına bağlı olarak iç yapı sertleşmesi meydana gelir. Bu nedenle plastik abrasif kullanıldıkça sertleşir ve daha yüksek yüzey etkisi meydana getirir. Basınçlı kumlama sistemleri, vakum emişli kumlama sistemleri, türbinli tip kumlama sistemleri ve sulu kumlama sistemlerinde kullanıma uygundur. Hassas kumlama amacıyla kullanılan plastik granül (plastik abrasiv, plastik abrasif) ile ilgili öğrenmek istediğiniz her şeyi Saykar Metalurji de bulabilirsiniz!!!

"Plastik Abrasif Talepleriniz Stoktan Hemen Teslim Edilir - Hemen Arayıp Fiyat Alabilirsiniz"

Saykar Telefon
0216 660 14 80


Cam Kumu
Cam Kumu
PLASTIK ABRASIV SARF MALZEMESİ ÇEŞİTLERİ

Firmamızdan, yüzey işlem kumlama alanında sıklıkla kullanılan, 4 farklı boyutta 5 çeşit plastik abrasif tedarik edebilirsiniz: * Üre Plastik Abrasiv * Melamin Plastik Abrasiv * Akrilik Plastik Abrasiv * Poliamit Plastik Abrasiv * Polikarbonat Plastik Abrasiv

Plastik Abrasiv

* Üre Plastik Abrasiv: Plastik kumlama granüllerinin arasında en sık ve çok yönlü kullanılanıdır. Islak ve kuru kumlama sistemlerinde kullanıma uygun, hafif aşındırıcı taneli plastik temizleme abrasividir. Bu sarf malzemesi çeşitli yüzeylerden kaplama, boya, kir ve çapakları kontrollü olarak çıkarmanızı sağlar. Araç gövdeleri, makine muhafazaları, motorlar, kalıplar ve kalıp aletlerinin temizlenmesinin yanı sıra metal ve elektronik bileşenlerde çapak alma gibi uygulamalarda kullanılır. Sertlik derecesi 3.5 MOH.

* Melamin Plastik Abrasiv: Plastik abrasivler içerisinde en agresif ve kırılgan olanıdır. Uzun süreli kullanım, yumuşak alaşımlara, plastiklere, camlara vb. zarar verebileceğinden, melamin plastik abrasivle kumlama yapılırken dikkatli olunmalıdır. Ancak hızın gerekli olduğu yerlerde melamin, çevreye zararlı çözücü / temizlik maddelerine başvurmadan temizleme veya sıyırma gerektiren daha az hassas yüzeylerde kullanmak için idealdir. Sertlik derecesi 4 MOH.

* Akrilik Plastik Abrasiv: En az agresif ve en yumuşak plastik kumlama granülüdür. Melamin plastik abrasiften 15 kat daha az agresif olmasının yanında, üreye kıyasla daha az tüketim gerçekleşir. Uçak gövdeleri, kanatlar ve radar konileri gibi havacılık uygulamalarında temizlenme işlemlerinin yanı sıra, metal ve elektronik bileşenlerde çapak alma gibi uygulamalarda kullanılır. Bu abrasif, üreden daha az aşındırıcıdır, ancak benzer bir düşük yoğunluğa sahiptir. Bu da alt katman üzerinde minimum etki ve yumuşak alaşımlar, plastik kompozitler vb. işlemlerinde sağlıklı temizleme ve kumlama imkanı sağlar. Sertlik derecesi 3.2-3.5 MOH.

* Poliamit Plastik Abrasiv: Poliamit / naylon plastik abrasif, silindirik veya kübik parçacıklar oluşturmak için haddelenmiş ve kesilmiş, özel olarak formüle edilmiş bir naylon termoplastik sarf malzemedir. Bu abrasiv elektronik ve endüstriyel uygulamalarda kullanılabilir ancak ana kullanım alanı otomotiv ve termoset endüstrileridir. Bu ürün soğuk çapak alma işlemleri için uygun değildir. En iyi temizleme işlemi ve geri dönüştürülebilirliği sağlamak için her türlü kumlama sonlandırma ekipmanında kullanım için uygundur. Operatörlere diğer sarf malzemelerine kıyasla daha düşük basınçlarda işlem yapmaları tavsiye edilir.

* Polikarbonat Plastik Abrasiv: Bu plastik abrasiv, ekstrüzyonla silindirik hale getirilmiş yüksek yoğunluklu bir sarf malzemedir. Soğuk çapak alma işlemlerinde kullanılmak üzere, çok düşük sıcaklıkta çalışmak için güçlendirilmiş cinsi de bulunmaktadır. Bu abrasiv otomotiv, elektronik ve endüstriyel uygulamalarda kullanıma uygundur ancak ana kullanım alanı kauçuk ve termoset endüstrileridir. Polikarbonat plastik abrasiv, PC bileşiğinden özel olarak formüle edilmiş, silindirik form oluşturmak üzere haddelenmiş ve kesilmiştir. Bu ürün parçalanmaya karşı dirençli, esnek ve aşındırıcı olmayan bir abrasiv üretir ve kullanım sırasında kademeli olarak küre formuna yuvarlanır.

PLASTIK ABRASIV SARF MALZEMESİ KULLANIM AVANTAJLARI

* Plastik kumlama granülü uzun ömürlüdür. Kumlama işleminde defalarca kullanılabilir.
* Çok hassas yüzey işlem uygulamalarına imkan sağlar. Yüzeyden uzaklaştırılmak istenen kaplama ve atıklardan daha sert, ana yüzeyden ise daha yumuşak olması güvenli kumlama sunar.
* Kimyasal temizleyicilerle kıyaslama yapıldığında, daha hızlı temizleme yapılır. Zararlı atık oranı da çok daha düşüktür. Plastik granül yüzeye zarar vermez ve daha ucuzdur.
* Geniş kullanım alanına sahiptir. Uçak parçalarından, elektronik devrelere kadar kullanılabilmektedir.
* Yüzeyde herhangi bir kalıntı bırakmaz ve toz çıkarmaz.
* Yüzeylerde Boyutsal bir Değişikliğe Yol Açmaz.
* Farklı Kumlama ve Profiller için boyut aralığı mevcuttur.
* Plastik Abrasif serbest silika içermez.
* Plastik Abrasif kanserojen madde ve insan sağlığı açısından tehlikeli madde içermez.

PLASTIK ABRASIV SARF MALZEMESİNİN KULLANIM ALANLARI

* Havacılık: Boya temizleme, Genel bakım, Motor bakımı, Radar Konileri ve Kanatlar,
* Lastik imalatı: Kalıp Temizleme,
* Otomotiv: Boya temizleme,
* Askeri: Araçlardan boya temizleme, Uçak boya temizleme, Silah Temizleme,
* Toplu taşıma: Trenler, Metro ve Otobüsler,
* Ayakkabı üretimi: Kalıp Temizleme,
* Elektronik: Yarı iletken çapak alma, Kurşun çerçevesi çapak alma, PCB tamiri, LED çapak alma, Kalıp temizleme,
* Metaller - Döküm Kalıp: Çapak alma,
* Termoset Plastik kalıplar: Kalıp temizleme, Alet temizleme,
* Lastik kalıplar: Kalıp temizleme,
* Makine aletleri: Boya çıkarma, Temizleme,
* Kaplama / Boyama: Boya ve kaplama çıkarma
* Grafiti temizleme: Boya ve kir çıkarma,

Saykar Kumlama